عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » » تأکید فرماندار بر هم افزایی ادارات و نهادهای شهرستان در غنی سازی اوقات فراغت

تأکید فرماندار بر هم افزایی ادارات و نهادهای شهرستان در غنی سازی اوقات فراغت

به گزارش شمال اصفهان ؛جلسه ستادهای اوقات فراغت و ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور مسئولین ادارات و نهادهای مرتبط به ریاست فرماندار تشکیل شد.
اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان با اشاره به اهمیت اوقات فراغت و فصل تابستان بویژه برای نوجوانان و جوانان و خانواده ها و وجود آسیبهای اجتماعی در فضاهای حقیقی و مجازی بر لزوم اهتمام و تشریک مساعی ادارات و بسیج ظرفیت های اداری و اجرایی در غنی سازی این اوقات تأکید و هم افزایی و رفع موازی کاری و ایجاد همپوشانی سازنده را ضروری دانست.
مقام فرماندار با اشاره به نقش هماهنگی این ستاد و اهمیت جدیت بخشداری ها و شهرداری ها در بسیج امکانات و زیر ساختهای موجود، خواستار بستر سازی حضور بخشهای غیر دولتی، سازمانهای مردم نهاد و استفاده از ظرفیت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شد.
اسفندیار تاجمیری در ادامه با یاد آوری اهمیت تأمین و تحلیل محتوای مناسب در مسیر غنی سازی اوقات فراغت بر رعایت راهبردهای اساسی از جمله آموزش و مهارت افزایی، تحرک و نشاط اجتماعی، استفاده متناسب از توان و تخصص ادارات و نهادها، توزیع مناسب جغرافیایی و سنی و جنسی برنامه ها ، اطلاع رسانی از برنامه ها، استفاده از ظرفیت رسانه های جدید و شبکه های اجتماعی و پیش بینی ساختار نظارت و ارزیابی فعالیت ها تأکید نمود.
فرماندار و رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان در بخش دیگری از جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه جوانان به تصمیم جدید دولت تدبیر و امید برای تغییر در ساختار برخی وزارت خانه ها و ایجاد سازمان مستقل امور جوانان اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد با توجه به اهمیت و گستردگی حوزه جوانان لایحه پیشنهادی دولت با موافقت نمایندگان مجلس مواجه شود.
مقام فرماندار با ابراز نارضایتی از عدم وجود تحرک و اثرگذاری لازم در قشر جوان شهرستان از دبیرخانه ستاد ساماندهی امور جوانان (اداره ورزش و جوانان) خواست زمینه فعال شدن ظرفیت این بخش موثر از شهروندان را در ابعاد مختلف با همکاری جوانان نخبه و پیشرو و تأثیرگذار فراهم نماید.
در این جلسه در زمینه های ثبت سازمانهای مردم نهاد، شناخت مؤلفه های فرصت آفرین و ظرفیت ساز، شناسایی سرمایه های اجتماعی درون و بیرون شهرستان و طرح ها و برنامه های ادارات و نهادها برای غنی سازی اوقات فراغت تابستانه تبادل نظر و تصمیم گیری شد.
/انتهای پیام/فرمانداری
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظر دهید
نام شما :
ایمیل شما :

کد امنیتی :
          عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :