عضویت    ورود
ورود به سایت
» » » » سید حسین آقامیری :انسان باید از منظر خداوند به دنیا بنگرد

سید حسین آقامیری :انسان باید از منظر خداوند به دنیا بنگرد

به گزارش شمال اصفهان؛سید حسین آقامیری گفت: دنياخواهي انسان را از مسير حق جدا می كند و در طول تاریخ افرادي زیادی به خاطر مطامع دنیا در مقابل حق به مخالفت برخواستند.
سید حسین آقامیری در مراسم شب دوم عزاداری فاطمیّه بیت آیت الله ناصری افزود: امروز شبکه های ماهواره ای و مجازی با اجرای برنامه سعی در رواج دنیا پرستی در بین مردم دارند زیرا دنياخواهي از عواملي است كه عده زيادي را از مسير حق جدا كرده و يا مانع ورود آنان به مسير حق شده است كم نبوده‌اند افرادي كه به خاطر مطامع دنیا در مقابل حق و حقداران به مخالفت و دشمني برمی خیزند.
وی افزود:مردم جامعه اسلامی بعد از شهادت پیامبر به سه گروه تقسیم می شوند؛گروه اول که تعداد این گروه اندک بود؛ کسانی که بابیعت شان با امام علی(ع) به عنوان امام ،ولی و جانشین پیامبر ماندند.گروه دوم کسانی که در خانه حضرت زهرا(س) را آتش زدند و خلافت را غصب کردند .گروه سوم کسانی را شامل می شود؛که سکوت کردند و از حق و باطل دفاع نکردند.
این کارشناس امور مذهبی با بیان اینکه انسان بی تفاوت مسلمان نیست تصریح کرد:حضرت زهرا(س)با چشم اشک بار دو گروه را نفرین کرد گروه اول کسانی که حرمت خانواده پیامبر را حفظ نکردندو گروه دوم کسانی که بی حرمتی ها را دیدند و سکوت کردند.
سید حسین آقامیری با اشاره به اینکه مردم مدینه به سرعت پس ازرحلت پیامبر خانه حضرت زهرا(س) را آتش زدند افزود:حدود 11 هزار نفراز مردم مدینه در غدیرخم با حضرت علی بیعت کردند. مردم مدینه رفتار پیامبر را با امام حسین(ع) دیده بودند؛در حالی که یاران حضرت علی(ع)به چهل نفر هم نمی رسید.
این کارشناس امور مذهبی در ادامه گفت:حضرت زهرا(س) می فرمایند :خداوند زکات را قرار داده است تا دل و جان انسان راپر کند تا تعلقات انسان به دنیا کم شود.در تعریف زکات می فرمایند :هر انفاقی که به نیت اطاعت از خداوند باشد زکات می باشد .
وی افزود:دنیا هدف نیست ؛محل گذر است انسان نباید دنیا پرست باشد به این معنا که از منظر خداوند به دنیا نگاه کند اگر از منظر خداوند به دنیا بنگری به تقرب می رسد .
سید حسین آقامیری :انسان باید از منظر خداوند به دنیا بنگرد

.
سید حسین آقامیری :انسان باید از منظر خداوند به دنیا بنگرد

.
سید حسین آقامیری :انسان باید از منظر خداوند به دنیا بنگرد

سخنرانی سید حسین آقامیری در بیت آیت الله ناصری در شب دوم

دانلود فایل صوتی
/انتهای پیام/طغیانی
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات : (2)
توسط : فرهاد    در تاریخ : 13 اسفند 1395 23:34
سلام ایشون سیدحسن اقامیری هستند فک کنم تو خود بنر اعلام مراسم هم اشتباه زدن

        نقل قول  پاسخ  1
  • Like
  • 0
آفلاين توسط : admin    در تاریخ : 15 اسفند 1395 12:54
نقل قول: فرهاد
سلام ایشون سیدحسن اقامیری هستند فک کنم تو خود بنر اعلام مراسم هم اشتباه زدن

با سلام و احترام تا اونجایی که بنده اطلاع دارم سید حسن برادر ایشون هستن

        نقل قول  پاسخ  2
  • Like
  • 0
نظر دهید
نام شما :
ایمیل شما :

کد امنیتی :
          عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :