عضویت    ورود
ورود به سایت

حاشیه های سفر رئیسی به اصفهان

به گزارش شمال اصفهان؛ به نقل از مشرق، شامگاه دوشنبه سفر رئیسی به اصفهان در شرایطی انجام شد که روز قبل محمدباقر قالیباف در جمع مردم اصفهان در ورزشگاه پیروزی از اصفهانی‌ها خواست که دوشنبه نیز با حضور پرشور خود در میدان امام حمایت خود را از حجت‌الاسلام رئیسی اعلام کنند و مردم نیز پس از پایان این مراسم از یکدیگر برای شرکت در مراسم امروز دعوت می‌کردند.

روز گذشته در فاصله یکی دو ساعت از زمان برگزاری مراسمِ ویژه سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی در اصفهان بیانیه قالیباف در ارتباط با کنار رفتن از امتخابلات به نفع آقای رئیسی اعلام شد و نکته جالب اینکه در همین فرصت کم مردم اصفهان دست به تهیه پوسترهایی با عنوان «کار و کرامت در دولت مردم» زده و با این پرچم‌ها در مراسم امروز شرکت کردند.

از نیم تا یک ساعت پیش از زمان اعلام شده جمعیت زیادی از خیابان چهارباغ پایین به سمت خیابان سپه و از سپه به سمت میدان امام سرازیر شده بود و جمعیت دیگر ورودی ‌های میدان مانند گذر سعدی و خیابان حافظ نیز نشان از استقبال بسیار خوب اصفهانی‌ها از حضور رئیسی در این شهر می‌داد.

در میان پرچم‌ها و بنرهایی که در دست مردم بود عناوینی مانند «با پای جان آمده ایم نه اتوبوس، «فقط بیکاری دختر وزیر را دیدند»، «نصر من الله و فتح قریب، چشماتو وا کن ندهنت فریب»، ـبه عشق سید ابراهیم ریسی نه وعده های بی فرجام آمدیم»، «ما با اتوبوس نیامدیم با جان و دل آمدیم»، «وزیر هزار میلیاردی ممنوع» جلوه خاصی داشت.

حضور اقوام بختیاری در میدان نقش جهان

حضور اقوام لر که با لباس محلی و در دست داشتن پرچم‌های با عنوان «بختیاری یک کلام رییسی والسلام» در میدان حاضر شده بودند از حاشیه‌های این مراسم بود.

از جمله پرچم‌هایی که در میان دیگر پوسترها و حتی مقواهای دست‌نویس جلوه داشت مواردی بود که خطاب به محمدباقر قالیباف اعلام داشته بودند که «سردار با درایت، ممنون از این حمایت» و «قالیباف خیلی مردی».

نکته جالب توجه اینکه بسیاری از مردم با پرچم ایران و یا دستبندهای منقش به نقش زیبا و سه رنگ وطن در این مراسم حضور داشتند و برخی نیز عکس رئیسی را در پشت موبایل‌های خود چسبانده بودند.

به دلیل سفر دیگر رئیسی به شیراز و حجم استقبال کنندگان در طول مسیر فرودگاه تا میدان نقش‌جهان، وی با بیش از دو ساعت تاخیر نسبت به زمان اعلام شده به مراسم رسید اما حامیان وی تا زمان حضور وی در میدان امام خمینی (ره) به انتظار نشستند.

حضور اصفهانی‌ها در میدان امام به اندازه‌ای پرشور بود که تعجب تمامی حامیان و یا منتقدان رئیسی را برانگیخت.

معدودی از مردم برای اعلام بهتر حضور خود به بالای برخی درخت‌ها رفته بودند که البته جلوه خوبی در دید مردم اصفهان نداشت.

حضور نمایندگان استان اصفهان در مجلس در میدان امام

اهتزاز پرچم‌های سبز یا حسین در جلوی جایگاه، حضور نمایندگان مجلس مانند فولادگر حجت‌الاسلام سالک، حاجی دلیگانی بر روی سن برگزاری مراسم به همراه رئیسی از دیگر نکات جالب این مراسم بود. این نمایندگان همگام با مردم به ابراز احساسات می‌پرداختند.

زمانی که رئیسی پس از دو ساعت تاخیر بالاخره وارد میدان امام شد مردم یک صدا با فریا رئیسی رئیسی صحبت‌های فردی که در حال سخنرانی بود را قطع کرده و به ابراز احساسات پرداختند.

مردم در طول سخنرانی رئیسی با شعارهای «اصفهان یک کلام، رئیسی والسلام»، «جواب ما به سازش آخر اردیبهشت»، «ابراهیم بت شکن بت فساد را بشکن»، « قالیباف قالیباف تشکر تشکر»، «صف جهان دیار ماست رئیسی انتخاب ماست» به صحبت‌های رئیسی واکنش نشان دادند.

وعده رئیسی در ارتباط با احیای طومار شیخ‌بهایی برای رفع مشکلات زنده‌رود

از مهم‌ترین بخش‌های این مراسم صحبت‌های رئیسی در ارتباط با زاینده‌رود بود که وی مهم‌ترین راه رفع مشکل فصلی بودن زاینده رود را بازگشت به گذشته، احیای طومار شیخ‌بهایی دانشمند بزرگ ایرانی و تعیین سهم‌آبه عادلانه برای دو استان تعیین کرد که مورد تشویق جمعیت قرار گرفت.

از دیگر حاشیه‌های جالب این مراسم حضور جانبازان دفاع مقدس در حمایت از رئیسی بود که یک از این افراد با وجود قطع نخاع کامل در میدن حاضر شده بود با این پیام که «تا انتها پای ولایت ایستاده ام.»

اجرای میلاد هارونی در اعتراض به اهانت به شهدای مدافع حرم

حضور سید عزت‌الله ضرغامی در این مراسم و سخنرانی وی از جمله حاشیه‌های جالب این مراسم بود و مردم با شعار «سید! دوستت داریم» به وی خوش آمد گفتند که وی در جواب ابرار داشت که از شما می‌خواهم احساسات و محبت خود را در زمان حضور آقای رئیسی خرج کنید.

در این مراسم میلاد هارونی نیز به اجرای دو قطع آوازی پرداخت که یکی از آنها قطعه ای به یاد شهدای مدافع حرم و در اعتراض به اهانت برخی افراد منتسب به دولت به ساحت شهدای مدافع حرم در روزهای گذشته بود.
/انتهای پیام/
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظر دهید
نام شما :
ایمیل شما :

کد امنیتی :
          عکس خوانده نمی شود
کد را وارد کنید :